CRM HAKKINDA

CRM Hakkında

CRM NEDİR?

Mal ya da hizmet satan işletmelerin,satış süreçlerini ,satış sonrası operasyonlarını,ve sonrasındaki yapılan tümteknik servis süreçlerinikontrol altına alıp Mikro ve LOGO yazılımları ile entegre olarak yönetmenizi sağlayan bir Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümüdür.

İş Belleğinizi Oluşturun

Mevcut müşterilerinizi micro entegre web tabanlı yapısıyla hiçbir çaba sarfetmeden CRM e kolayca tanımlayın, her bir yeni müşterinizi CRM üzerinden kişi yaratarak mikro ve logo datanıza ekleyin, bayilerinizi, iş ortaklarınızı kolayca izleyebilirsiniz. Firma ya da kişilerle yapılan görüşmeler, teklif, sipariş aşamaları izleyin ve satış sonrası teknik servis yönetimini kolayca yapın. Müşteri memnuniyeti araştırmaları, doküman yönetimi, anında mail ve sms atma özellikleri sayesinde her bilgiyi kolayca raporlama kolaylığını yakalayın.

Bireysel ve Kurumsal Zaman Yönetimi

Kodeg kurumsal ajandanız sayesinde CRM de günlük-haftalık-aylık ve hatta yıllık iş planınızı kolayca oluşturup izleyin. İşletmenizdeki satış, teknik servis, pazarlama, müşteri memnuniyeti departmanlarının etkinliklerini, ziyaret raporlarını, görüşme notlarını, planlanmış ziyaretlerini takip ederek, yönetebilir ve raporlaya bilirsiniz.

Dokümanlarınızı Yönetin

Firmaların ya da kişilerin altında bulunan dökümanlar kısmında onlarla alakalı belge, fotoğraf, şablonları taranmış halini (Word, exceli, pdf, pnj, jpeg) olarak saklayabilirsiniz. Bu dökümanları gerektiğinde mail veya sms olarak gönderebilirsiniz. Dökümanlarınız hangi teklif , satış sonrası hizmet veya satın alam işleminizle alakalı anında görüntüleyin.

İş Zekanızı Oluşturun

Firmanızdaki satış, satış sonrası destek, teknik servis, pazarlama, planlama, operasyon, satın alamadan üretim departmanına kadar her bölümün iş etkinliklerini görüşmelerini, tekliflerini, route planlarını, ziyaret raporlarını, fırsat yönetimlerini takip edebilirsiniz. Bu raporları grafiksel olarak yıllar veya aylara göre,kişilere göre kıyaslaya bilir ve performansları ölçebilirsiniz.

Fırsatları Değerlendirin

Satış fırsatlarınızı, ihalelere ve projelere verilen teklifleri, yapılan görüşmeleri, toplantı notlarını kayıt altına alın ve grafik olarak raporlayın. Müşterilerinizle hangi çalışanınız hangi konu hakkında görüşmüş kolayca izleyin.

Teklifler: “Hız + Esneklik + Takip = Sipariş”

Müşteri adaylarınıza sunacağınız tekliflerde firmanıza özel tasarım ,grafik  ve görünüm sayesinde hala kurumsal teklifler hazırlayın.Geçmişte yapılan görüşme ve verilen teklifleri kontrol edin.Projeler için özel teklifler veya teklif güncelleme seçenekleriyle hızlı dönüşler sağlayın.Tekliflerinize konulara uygun referanslar ve metinler ekleyin.Siparişleriniz micro entegre sistem sayesinde direk microya işlensin ve kişisel hataları minimuma indirin. Tüm teklif süreçlerinizi Kodeg CRM ile takip ederin.

Satış Sonrası Süreçleriniz

Satış sonrası süreçlerinizi Müşteri destek hattı ve operasyonlar modüllerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz. Yeniden pazarlama tekniği olarak bakım, garanti süresi uzatma gibi işlemler için özel raporlar süreç takip eden kişilerin önüne liste olarak düşerek,potansiyel müşterilerinizi görebilirsiniz. IP santral ile ortak çalışan CRM sayesinde müşterileriniz size ulaştığında firma sayfasına bağlanarak kolay işlem özelliğine sahiptir.

Teknik Destek Süreçleri

Firmanıza uygun çözümlerle teknik destek ekiplerinizin bakım,keşif ve operasyon fişleriyle ekibinizi yönetebilir, ziyaretlerini ve müşteri memnuniyetinizin sonuçlarını raporlayabilirsiniz.

Mikro ve Logo Çözümleri ile Tam Entegre

MİKRO ve Logo çözümleri ile sağlanan web tabanlı entegrasyon sayesinde müşterilerinizin cari hesap ekstrelerini, sipariş ekstrelerini ve risk limitlerini takip edin. Ürünlerinizin anlık stok miktarlarını kontrol edin. Satışa dönüşen teklifleriniz Mikro ve Logo’ya sipariş veya irsaliye olarak, otomatik aktarılsın.